RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAMAHA PSR- 36

Goto down

YAMAHA PSR- 36 Empty YAMAHA PSR- 36

Příspěvek  Admin za Tue Mar 08, 2011 12:26 pm

Zdravím,

Můj první pořádný nástroj je YAMAHA PSR - 36. Má m4ghlasou polyfoniku což znamená že mohou zaznít současně 4 tóny. Při použití automatického doprovodu se tyto 4 hlasy rozdšělují mezi jednotlivé vrstvy orchestrálního doprovodu tak aby jeden při plném zatížení zbyl na hraní melodie na klávesách od G1 do konce nástroje. C1 až F1 je při zapnutí basu určeno pro doprovod.

Více informací je třeba na http://www.rhmusic.org/techinfo/yamaha_psr-36.htm . Jinak lze na XouTube zadat heslo YAMAHA PSR - 36 do hledání a pustit si různá videa jak na to kdo hraje a tak. To samé v Google, objeví se stránky kde všude je něco o tomto nástroji.

Jak hrát na YAMUHu PSR-36

Při použití stejně jako u jiných samohrajek se v závislosti na nastavení basu pouzte přiznávají změny, pokud spistíme nějaký ritmus bicích. V režimu SingleFinger hrajeme jedním prdstem celý akord. Molový akord dostaneme tak že stiskneme jeden půltón až tercii dolů podle toho jak je to pro nás pohodslné. Při třech tónech uděláme septakord. Při spuštšní bicích se akord rozdělí do orchestru posle nastavení posuvných přepínačů.

V poloze Fingered si akords musíme udělat sami nebo mít jednotónový basový doprovod v daném ritmu. Získám,e ale až 3 hlasy na hraní melodie. Jinak se nám to začne mlátit.

Nástroj YAMAHA PSR - 36 má i MIDI vstup a výstup o 4 kanálech a doporučuji jej zájemcům o tvorbu elektrofonické hudby, kteří jsou začátečníky. Při použití tráhlých zvuků s ozvěnou a využitím stereozvuku bude vše co zahrají znít dost dobře. Je ale dobré být virtuozem. Já jím nejsem a i bez velkého cvičení se dá ledacos poslouchatelně zahrát.

V tomto tématu se ohledně tohoto nástroje můžete na cokoli zeptat.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 06. 03. 11
Age : 45
Location : Praha Česká republika

http://http:/Pwww.rhmusic.org

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru