RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KAWAI Digital MIDI Sequenser Q-80

Goto down

KAWAI Digital MIDI Sequenser Q-80 Empty KAWAI Digital MIDI Sequenser Q-80

Příspěvek  Admin za Thu Mar 17, 2011 2:25 pm

Zdravím,

Toto je diskusní téíma o seqwuenseru KAWAI Q-80 o kterém je toho jistě spouistu na Internetu avšak postačí základní informace na adrese http://rhmusic.org/techinfo/kawai_Q-80.htm .

Doporičiji jej používat se symtetizátorem KAWAI K1/II nebo KAWAI K1. Data pro obna uvedené symtetizítory jsou vzájemně kompatibilní. Mástroj KAWAI K1/II může mít v sobě nahrané zvuky nástroje KAWAI K1. Jde to možná i obráceně, ale to jsem myslím nezkoušel.

Nejjednodušší propojení s nástrojem je následující:

1. Z konektoru MIDI Out na nástroji zapojte kabel do MIDI In na Sequwnseru. To umožní nahrávat stopy a odesdlat fdata z nástroje.

2: Do konektoru MIDI In u nástroje zapojte kabel jehož druhý konec patří do MIDI Out Sequenseru. Tím zajistíte že sewquenser bude hrát na Váš symtetizátor.

S nástrojem KAWAI K1 nebo K1/II je dobré začřít kanálem 5 pro případ že chcete sequenser pouižívat i s jinými nástroji či zařízeními které mohou mít pevně dané kanály 1 až 4. To se pak symtetizátorem prochází, nebo sewqiuenserem (nemám vyzkoušeno).

Ve zvoleném MULTIzvuku (Zvuk z banky MULTI A1 až D0 na KAWAIi K1 nebo K1/II nastřavíte kanály jednotlivým nástrojům přidaných z banky SINGLE I-A1°až A-D8 a SINGLE i-A1 až SINGLE i-D8 tak aby znělo maximálně 8 hlasů. Zvuk pro nahrávání další stopy změníte v SYSTEM MIDI TRS a číslo kanálu na nástroji a na seqienseru si zmáčknete novou stopu tak aby blikala. Stisknete RECORD a spustíte tlačítkem PLAY. K přesnému hraní vám pomůže pípání metronomu.

U přerpisu hudby ze sequenseru do počítačového notátoru potřebujete zvukovou kartu sw MIDI připojením. Počítače s integrovanou zvukovou kartou na základní desce nelze použít. Zvuková karta která se přidělává do počítače totiž má port stejný jako na Joystick/gamepad kam se zapojuje kabel jehož dva pětikolíkové koénce patří na MIDI In a MIDI Out nástroješ, nebo sequenseru.

V počátači je pak třeba mít nainstalovaný notátor jako je třeba Cakewalk Home studio nebo ptroffessional, Cubase, Logic apod. Na sequenseru nastavte SYSTEM Clock na hodnotu Ext. Kontrolky které za normálních okolností blikají budou svítit stále. SYSTEM Channel RCV má být na hodnotě 1.

Zvolzte formát General MIDI (*.mid) jako cílový formát souboru a je-li to možné, zvolte symtetizátor zvukové karty (např. Creativre Labs SoundBlaster Audigy Wavetable synthesizer) jako zařízení přrehrávání MIDI Out a NPU 401jako zařízení vstupu MIDI In. Spusťte přehrávání u sequenseru ale to začne až tehdy jakmile spustíte v notátoru nahrávání. Výsledek je třeba demixcovat za cenu toho, že to nebude přehlredné.

Díky externím hidinám můžete nahrát stopu po stopě aq jelikož se sequenser řídí počítačem, bude vše na správném místě.

Pokud to nastavitr nejde, nechte vše na NPU 401 a doufejte že to vyjde i když není nic slyšet. Některé notátory při nahrávání ukazují zapsané noty takže když to bude děšlat na bílém proužku čudlíky, tak to funguje. Navíc při přepisu do notátoru by mělo stačit zapojit jren jeden kabel z MIDI Out sewqučenseru na MIDI In počítače a ten druhý zapojit na MIDI In nástroje a bude to i s poslechem. Problém akorát bude v tom že to nebusí hrát správně.

Přijímací kanál by se musel nechat nastaven tak jak to máme při propojením s nástrojem v obou směrech za předpokladu, že jde nastavit počítač. To se bude muset prostě zkusit.

Tady se potom dá o tom diskutovat i há se ráýd pouřím protože sám mám vyzkoušenou jenom to, co mi funguje.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 06. 03. 11
Age : 45
Location : Praha Česká republika

http://http:/Pwww.rhmusic.org

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru