RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renoise - další způsob skládání hudby

Goto down

Renoise - další způsob skládání hudby Empty Renoise - další způsob skládání hudby

Příspěvek  Admin za Sat Mar 10, 2012 9:15 pm

Zdravím,

Přibližně 7. 3. 2012 se objevila hudba Robina Hronka na BandZone, kam se dostala díkly jednomu člověšku, kterého tato hudba zaujala. Aby se zvýšila kvalita provedení skladeb Robina Hronka, byl mu tímto doúporučen program Renoise. Takto by se o tom asi psalo nha blogu, nebo webu o hudbě Robina Hronka. Tady chceme vlastní zkušenosti a možnost diskuse o tomto programu, Takže dejme tomu, že Robinovi předáváme slovo:

Na radu toho nového kamaráda jsem si stáhl ten Renoise z http://www.renoise.com a nainstaloval. Je to dost zajímavé a i když to vypadá dost složitě, je to docela jednoduché. Šúpatný zreak někdy ztšěýuje práci a občas mne to neposlouchá, ale pronikám do toho docela rychle.

Toto téma by mělo sloužit k diskusi o tomto počítačovém programu na skládání hudby se zaměřením na moji tvorbu. Znamená to, že asi nevyužiji všech funkcí a možností, jaké to nabízí, a používal bych to jako další nástroj, nebo zařízení na tvorbu složitých motivů, ostinát a doprovodů, které nedokážu zahrát protože nejsem klavírní virtuóz. Jednoduše se nějaké složité arpegio, rychlé basy, nebo složité ritmy nbapíší v tom Renoise a pustí se to k tomu, co bych hrál. Většinou se to tak používá.

Jako další nástroj bych to využil nejlépe s nějakou MIDI klávesnicí, aby na počítač šlo hrát normálně. Jde totiž o to že v programu Renoise se používají nasamplované zvuky nástrojů, nebo vurtuální nástroje, známé jako tzv. VST, nebo VSTI (virtuální syntetizátory). Aniž bych muserl mít kolem sebe spoustu klávesových nástrojů, mohu mít jakýkoli nástroj chci v tom Renoise a buďto na něj hrát, nebo jím napsat melodii, basovou linku, sbory, smičce podle toho, co to je.

Jak se to učím, potřebuju občas poradit, což dělám s tím kamarádem, který je ochotný mně s tím naučit zuacházet. Stejně se ale budu držet svých metod, ale mevidím důvod proč se v elektrofonické hudbšě neučit něco nového.

Tady se pak o tom Renoise můžeme bavit třeba kvůli tomu, aby o tom, jak to používat a jak co udělat, toho bylo napsáno více v češtině.

R.H.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 06. 03. 11
Age : 45
Location : Praha Česká republika

http://http:/Pwww.rhmusic.org

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru